• Przekrój 4mm^2 dla 1 fazy oznacza maksymalne zabezpieczenie przedlicznikowe 25A, bo dla 3 faz byłoby to 20A. 

  Skoro masz 3 żyły to zapomnij o prądzie 3-fazowym, bo musiałby być przewód 5x4mm^2. 

  Z jednostki wewnętrznej wydłubałem elektronikę sterującą z trzema czujnikami temperatury 1 temperatura wyj za skraplaczem , 2 temp.wejścia gazu na skraplacz 

  3 temp.powietrza -tutaj musiałem zmienic czujnik z ntc 10kom. na 20 kom. by móc podłączy go do rury zasilania C.O . 

  By oszuka procesor że silnik dmuchawy wewnę trznej pracuje potrzebny był generator na ne555 o częstotliwości 200hz.

  Jest to idealny przykład czego nie warto robić przy remoncie. 

  Różnica w kosztach między przewodem 3, a 5 żyłowym jest niewielka, tak samo jak między przekrojem 4mm^2, a 6mm^2. 

  Podczas remontu ktoś chciał zaoszczędzić parę złotych i automatycznie zamyka to drogę na większą moc umowną i na prąd 3 fazowy. W obecnej sytuacji oznaczałoby to nowy remont, kucie i prowadzenie nowego przewodu, czyli koszty wielokrotnie większe niż, gdyby od razu zainwestowano w lepszy awarie wodociągowe przewód z rezerwą na przyszłość. 

  1500W to ok. 6,5A, więc na 2 grzejniki daje to łącznie 13A. 

  Mając zabezpieczenie przedlicznikowe 25A to zostaje Ci rezerwa na odpalenie czajnika elektrycznego na herbatę ale patrząc po bezpiecznikach masz tam bojler do c.w.u., więc w niesprzyjających okolicznościach masz szansę na wyskakujące zabezpieczenie przedlicznikowe z powodu przeciążenia. Choć masz tam różnicówkę P312 zintegrowaną z zabezpieczeniem nadprądowym 25A, więc ona powinna pierwsza wybijać, chyba, że jako zabezpieczenie przedlicznikowe masz 20A to najpierw będzie wybijać przy liczniku.


  votre commentaire
 • Nie mam pewności, ale moc przyłączeniowa instalacji jednofazowej to nie więcej niż 5 kW natomiast trójfazowej to nie mniej niż 13 kW. Z tym, że w starych kamienicach może być konieczność "pociągnięcia" nowej instalacji od rozdzielni. Mogą też być problemy z "uziemieniem". Pierwsze słyszę o takich limitach. 

  U siebie mam 3 fazy i umowę na 9kW z zabezpieczeniami przedlicznikowymi 3x 20A. 

  Maksymalne możliwe zabezpieczenie przedlicznikowe to 63A ale to raczej jak masz gospodarstwo rolne, bo w kamienicy to przesada. 

  Zabezpieczenie 20-25A w mieszkaniu uznaję za standard ale jeśli w kamienicy był remont instalacji elektrycznej i jest ona przystosowana do większych mocy to nie powinno być problemu z zamówieniem odpowiedniej w ZE. 

  Tylko kiedyś całe mieszkania mogły mieć bezpieczniki po 10A i aluminiowe przewody w metalowych rurkach. Jeśli dany lokal nie miał generalnego remontu instalacji elektrycznej i nie ma dostosowanego pionu lokatorskiego do większego poboru energii to kicha. Zabezpieczenie przedlicznikowe jest uzależnione od tzw. mocy umownej jaką masz ustaloną z Zakładem Energetycznym. 

  Natomiast maksymalna teoretyczna moc umowna zależy od okablowania jakie masz poprowadzone jako tzw. przyłącze z rozdzielni głównej do Twojego lokalu i Twojej skrzynki rozdzielczej z licznikiem. 

  Jeśli masz przewody o zbyt małym przekroju to nawet jakbyś chciał to nie da rady zwiększyć mocy umownej z powodu braku możliwości technicznych. 

  Dlatego ja uważam, że w mieszkaniu przyłącze 5x10mm^2 powinno być standardem, choć jak ktoś chciałby mieć przepływowy elektryczny podgrzewacz wody, elektryczną kuchenkę itp. to lepiej założyć 5x16mm^2, bo to koszt jednorazowy i mamy spokój do końca życia o ile lokal jest nasz, właśnościowy.


  votre commentaire
 •  nie wiem jakie ogrzewanie elektryczne mam założyć do gabinetu kosmetycznego o powierzchni 25m2 wysokość 2,5m są tam trzy nie duże okna i drzwi wejściowe zewnętrzne ( plastiki) ? Lokal jest w kamienicy w połowie jest on po niżej poziomu jest suchy i bez wilgoci stoi rok bez ogrzewania . Instalacja elektryczna jest nowa 1 fazowa . Zastanawiam się czy nie potrzeba by było założyć 3 faz to takiego ogrzewania?W nowobudowanych budynkach standardowo przyjmuje się 80-100 W/m2 przy powierzchni okien stanowiących 10-15% powierzchni bryły budynku. Pozwala to utrzymać temperaturę na poziomie 18-21 stopni Celsiusza (zwykle jest cieplej). Z praktyki wiem, że ten standard bardzo silnie zależy od efektywności działania wentylacji, powierzchni i szczelności okien. Poniekąd drugą sprawą jest to, że w gabinecie kosmetycznym komfortowa temperatura powinna być na poziomie około 25 stopni. Oznacza to, że zaproponowane przez L_M rozwiązanie powinno być wystarczająco skuteczne. Chyba, że okna okażą się wyjątkowo nieszczelne. Chyba w starych, bo w nowych budynkach od roku 2017 norma mówi, że maksymalne zapotrzebowanie na energię EP nie może przekraczać 95kWh/m2/rok. W praktyce oznacza to, że grzejniki można dobierać przy założeniu ok. 60W/m2. Jaka moc przyłączeniowa? 

  Rozsądniejszy byłby klimatyzator dużo taniej niż grzejnikami, możliwość osuszania, przewietrzania pomieszczenia, chłodzenie w lato podniesie komfort pracy i zadowolenie klientów. Mnie od babskich lakierów boli głowa.

  80-100W to przesada dla nowego budynku ale jeśli to stara, nieocieplona kamienica to 100W/m2 jest OK, choć jeśli jest to na poziomie piwnicy to może okazać się, że potrzeba trochę większej mocy, bo prawdopodobnie ogrzewany będzie tylko sufit, a podłoga i ściany boczne będą zimne, bo nie ma tam ogrzewanych pomieszczeń. 

  Oprócz konwektorów, które grzeją powietrze to moim zdaniem warto rozważyć jakiś promiennik, który w razie potrzeby szybko da komfortowe ciepło. 

  Co do 1 fazy to wszystko zależy od  wypompowywanie ścieków  mocy umownej jaką masz z Zakładem Energetycznym i od ilości wydzielonych obwodów elektrycznych w lokalu. 

  Mając 2 grzejniki po 1500W każdy to instalacja elektryczna musi być w stanie wytrzymać 3kW na samo ogrzewanie + kolejne kilka kW na resztę sprzętu elektrycznego, który będziesz używał. 

  Jeśli masz dobrze zrobioną instalację to przejście z 1F na 3F oznacza tylko zmianę w umowie z ZE i modyfikację zabezpieczeń w skrzynce rozdzielczej.


  votre commentaire
 • Zastanawiam się czy można dać pompę głębinową do studni kompanej na 6m Czy jest to możliwe i rozsądne. Nie chciałbym mieć hydrofou w domu bo przyznam się że mam b. mało miejsca a piwnicy nie mam. Istnieje hydrofor firmy "GRUNDFOS" w wersji z falownikiem ktory cisnienie reguluje poprzez zmiane predkosci obrotowej pompy i posiada tylko 5 l zbiornik wyrownawczy. Taki maly hyfrofor zmiesci sie w szafce pod zlewozmywakiem. Taki hydrofor głośno pracuje? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem jest też pompa głębinowa z falownikiem? żeby mieć mniejszy zbiornik? Obawiam się, że nie ma w tym przypadku idealnego rozwiązania. 

  Znalezione obrazy dla zapytania domy modułowe

  Hydrofor w kuchni będzie źródłem hałasu, a w studni kopanej szybciej ulegnie zniszczeniu. Proponuję jeszcze rozważyć wykonanie dodatkowej studni betonowej lub tworzywowej na odcinku od studni kopanej do domu i tam zamontować hydrofor (będzie tam mniejsza wilgotność niż w studni głębinowej). Niestety to rozwiązanie będzie najdroższe, ale też nie idealne. A może jest w pobliżu jakiś budynek gospodarczy (uwaga na mróz). zawsze miałem pompę pobierającą wodę ze studni kopanej. Była ona wkładana do studni tylko na czas pompowania wody, później wyciągana. Teraz się zepsuła i trzeba ją wymienić. Potrzebuję rady, jaką pompę należy zakupić. Uproszczony schemat instalacji zamieszczam poniżej:  Jest tam wiele przydatnych informacji odnoście doboru pomp. Ja przed kupnem pompy do studni korzystałem z ich porad. Jasno i rzetelnie opisują  http://naprawa-kanalizacji.pl  parametry pomp i ich zastosowanie.

  Pompa glebinowa i tak wymaga zbiornika, ta w wersji z falownikiem "pojdzie" z zbiornikiem 5l, taka "zwykla" potrzebuje zbiornika 20....100l (im wiekszy tym lepiej - pompa zadziej sie wlacza i wylacza co zmniejsza zuzycie energii (najwiekszy pobor jest przy rozruchu)i wydluza zywotnosc pompy i wylacznika cisnieniowego) Moim zdaniem najlepsza będzie pompa głębinowa dambat, bo ona świetnie spisuje się w domach jednorodzinnych i gospodarstwach rolnych. Jest wytrzymała i nie niszczy się szybko - po prostu spełnia swoje zadanie tak jak należy. Tutaj na stronie masz całą rozpiskę tych produktów

  Pompa glebinowa moze byc uzyta w studni kopanej, bobrze jest studnie przed jej instalacja oczyscic i dac nowy filtr zwirowy na dnie. Pompe zawiesic ok. 1 m nad dnem studni .Lepiej zastosowac pompe glebinowa z zbiornikiem w kuchni - urzadzenie w studni musi byc zanuzeniowe - hydrofor umieszczony na polce w studni szybko zostanie zniszczony - zbyt duza wilgotnosc, a sam hydrofor nie jest na tyle szczelny zeby para nie wykraplala sie w wylaczniku cisnieniowym i silniku.

  Pompa glebinowa jest 2....4 razy drozsza niz hydrofor, nie warto kupowac takiej z marketu made in china gdyz taka ledwo przetrwa okres gwarancji.


  votre commentaire
 • Od dawna mówię, że należy obalić dyktaturę partyjnych mafii, zrobić bandom partyjnym Norynbergę i wprowadzić normalną demokrację z pełnią biernych i czynnych praw wyborczych dla każdego obywatela.dlaczego nie broni dziennikarzy aresztowanych za PO w gmachu PKW. Napisał, że racja stanu to obrona PO. Odpisałem, że nigdy niczego nie przeczytam, co napisze Szostkiewicz, a gdy go ujrzę w telewizji, natychmiast przełączę na inny kanał. Słowa dotrzymuję.W konstytucji jest też napisane, że naród jest suwerenem. To napisz mi – w jaki sposób obecnie ten suweren może sprawować kontrolę nad władzą sądowniczą? W jaki?

  Znalezione obrazy dla zapytania sąd najwyższy

  I dlaczego wobec tego środowisko sędziowskie i w ogóle, prawnicze, skoro skupia rzekomo najtęższe umysły prawne, nie zaproponowało dotąd alternatywnego projektu reformy? Przy tylu osobach, to powinni zaproponować pięć różnych alternatywnych projektów, nad którymi można by później pracować. Ale nie – ich interesuje wyłącznie to, żeby było jak dotąd – nietykalni, stojący de facto ponad prawem, nie odpowiadający przed nikim z zewnątrz panowie sędziowie (nie bez kozery zwani przez zwykłych ludzi mafią sądowniczą).

  Do akcji obalania dyktatury partyjnej i wprowadzenia normalnej demokracji chętnie się przyłącze.Normalne sądownictwo byłoby wtedy, gdyby sędziowie byli np wybierani przez obywateli w powiatach i województwach, tak jak jest w USA. Mianowanie sędziów przez władzę wykonawczą, a obecne zmiany kompetencje władzy w wyborze sędziów zwiększają to nie jest normalne sądownictwo . W obowiązującym jeszcze systemie , gdy sędziowie są powoływani w praktyce przez korporację sądownictwo jest przynajmniej w miarę niezależne od władzy politycznej. Pomijając już fakt, że zmiany w ustawodawstwie są wprost niezgodne z zapisami Konstytucji, która nie przewiduje możliwości skrócenia kadencji sędziów ani możliwości ich odwołania przez władzę politycznąmam w pamięci ostatnie teksty Kuronia, który pisał, że to nie w porządku, co wobec ludzi słabszych, biednych robi Solidarność i ostrzegał przed tym, do czego dojdzie, jeśli elita się nie opamięta.

  Otóż, będąc po stronie Kuronia, mając w myślach jego słowa, mam teraz w d… tzw. demokrację fundowaną przez PO, PiS i ich stronników. To, co robiła PO i co robi PiS nie ma nic wspólnego z demokracją. To jest kupa g… a nie demokracja. Dlatego wsio rawno, nie ma nadziei na demokrację, a nie mam zamiaru opowiadać się po stronie tych, którzy łamali i łamią prawa obywateli, czyli elity Solidarności z PO i PiS-u. Paniał, kochanieńki? Nie, to miej mnie za mohera i watahę do wyrznięcia albo cokolwiek tylko ci się spodoba.Nowy system ma polegać na tym, że minister , który nie pochodzi z wyboru, ale został wyznaczony przez szefa rządu(którego też nie wybrali obywatele tylko trochę więcej niż połowa posłów) wyznaczy przedstawicieli korporacji, którzy z kolei uzyskają większą władzę niż ich poprzednicy, aby zarządzał pozostałymi członkami korporacji. Nie rozumiem gdzie ma tu być postęp…Zbudowana od góry struktura hierarchiczna zawsze będzie popadać w patologie i sprzyjać awansowaniu miernot, tak jak jest w wojsku, Korporacji Katolickiej i innych tego typu instytucjach.

  Do obrony państwa bezprawia i obrony jednych partyjnych bandytów przed innymi partyjnymi bandytami z pewnością się nie przyłączę. Rozrachunki między mafiami niech sobie mafie partyjne robią same.


  votre commentaire  Suivre le flux RSS des articles
  Suivre le flux RSS des commentaires