• płaca

  „Kapitalizm rynkowy polega na niestabilności, na tym, ze na ryku wszystko się ciągle zmienia: podaż, popyt, ceny (w tym kursy walut czyli ceny dewiz i stopy procentowe czyli ceny pieniądza) oraz ceny akcji czyli szacunek rentowności firm na giełdzie. Pewność i stabilność możliwa jest tylko w gospodarce centralnie kierowanej (planowej), niezależnej od rynków. Gospodarka planowa załamała się zaś w Polsce, ZSRR itd., głównie dlatego, że te gospodarki zależały od zagranicznych rynków, nad którymi nie miały one kontroli, a z kolei centralny planista nijak nie mógł przecież przewidzieć zmian zachodzących na tych rynkach, stąd też Polska zadłużyła się na Zachodzie w najgorszym momencie, jako że nikt nie mógł wówczas przewidzieć, że nadchodzi globalny kryzys gospodarczy.” Jakowalski

  Za to Cię cenię.

  Kiedy Jaruzelski et consortes w Polsce( „Solidarność”) i Gorbaczow w ZSRR( głastnost i pieriestojka”), połapali się o co w tym wszystkim chodzi( spotkanie Generała W.J. z Rockefellerem 25.09 1985 w NY, poten Fundacja Batorego,plan Sorosa)robili wszystko aby przekazać władzę bezkrwawo, parę lat to trwało i jakoś to się im udało. Bo później mogłoby być różnie. Chiny poszły swoją drogą ale one były wtedy tzw. ” braćmi odłączonymi ” od głównego nurtu krajów demokracji ludowej. Reaganomika i thatcheryzm panowały wtedy niepodzielnie. Aż doszło do „wyjaśniewidzonego” przez Jackowskiego z Człuchowa 15.09.2008., krachu bankowego w USA, który rozlazł się był po całym rozregulowanym do granic możliwości świecie dzięki internetowi ,systemowi nerwowemu świata współczesnego. „Per capita” trzeba upaść aby tego nie skumać.Dodam jeszcze tylko to, że wysokie płace oznaczają w kapitalizmie rynkowym wysokie koszta pracy, a więc powodują one wzrost bezrobocia, jako że kapitalistom opłaca się wtedy jeszcze bardziej zastępowanie pracy ludzi – pracą maszyn. Nie o to chyba Redaktorowi Wosiowi chodziło, a więc niech on wreszcie zrozumie, że nie da się w kapitalizmie rynkowym pogodzić sprzecznych ze sobą, i to fundamentalnie, interesów pasożytniczej garstki kapitalistów z interesami mas ludzi pracy.

  I dupa blada. Kapitalizm okazuje się być kanibalem. Rak ludzkości , który niszczy organizm ,który go żywi. Sam się podkopuje. Kapitalizm=pasożytnictwo. „wyprodukuje sznurek , na którym się powiesi”. Pozostaje teraz RESET.Nie wiem jak to się odbędzie ale „maczugi” jeszcze gdzieś tam pozostały.

  „Wolnością jest nie robić tego, co się musi” Wolter


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :