• Przekrój 4mm^2 dla 1 fazy oznacza maksymalne zabezpieczenie przedlicznikowe 25A, bo dla 3 faz byłoby to 20A. 

  Skoro masz 3 żyły to zapomnij o prądzie 3-fazowym, bo musiałby być przewód 5x4mm^2. 

  Z jednostki wewnętrznej wydłubałem elektronikę sterującą z trzema czujnikami temperatury 1 temperatura wyj za skraplaczem , 2 temp.wejścia gazu na skraplacz 

  3 temp.powietrza -tutaj musiałem zmienic czujnik z ntc 10kom. na 20 kom. by móc podłączy go do rury zasilania C.O . 

  By oszuka procesor że silnik dmuchawy wewnę trznej pracuje potrzebny był generator na ne555 o częstotliwości 200hz.

  Jest to idealny przykład czego nie warto robić przy remoncie. 

  Różnica w kosztach między przewodem 3, a 5 żyłowym jest niewielka, tak samo jak między przekrojem 4mm^2, a 6mm^2. 

  Podczas remontu ktoś chciał zaoszczędzić parę złotych i automatycznie zamyka to drogę na większą moc umowną i na prąd 3 fazowy. W obecnej sytuacji oznaczałoby to nowy remont, kucie i prowadzenie nowego przewodu, czyli koszty wielokrotnie większe niż, gdyby od razu zainwestowano w lepszy awarie wodociągowe przewód z rezerwą na przyszłość. 

  1500W to ok. 6,5A, więc na 2 grzejniki daje to łącznie 13A. 

  Mając zabezpieczenie przedlicznikowe 25A to zostaje Ci rezerwa na odpalenie czajnika elektrycznego na herbatę ale patrząc po bezpiecznikach masz tam bojler do c.w.u., więc w niesprzyjających okolicznościach masz szansę na wyskakujące zabezpieczenie przedlicznikowe z powodu przeciążenia. Choć masz tam różnicówkę P312 zintegrowaną z zabezpieczeniem nadprądowym 25A, więc ona powinna pierwsza wybijać, chyba, że jako zabezpieczenie przedlicznikowe masz 20A to najpierw będzie wybijać przy liczniku.


  votre commentaire
 • Nie mam pewności, ale moc przyłączeniowa instalacji jednofazowej to nie więcej niż 5 kW natomiast trójfazowej to nie mniej niż 13 kW. Z tym, że w starych kamienicach może być konieczność "pociągnięcia" nowej instalacji od rozdzielni. Mogą też być problemy z "uziemieniem". Pierwsze słyszę o takich limitach. 

  U siebie mam 3 fazy i umowę na 9kW z zabezpieczeniami przedlicznikowymi 3x 20A. 

  Maksymalne możliwe zabezpieczenie przedlicznikowe to 63A ale to raczej jak masz gospodarstwo rolne, bo w kamienicy to przesada. 

  Zabezpieczenie 20-25A w mieszkaniu uznaję za standard ale jeśli w kamienicy był remont instalacji elektrycznej i jest ona przystosowana do większych mocy to nie powinno być problemu z zamówieniem odpowiedniej w ZE. 

  Tylko kiedyś całe mieszkania mogły mieć bezpieczniki po 10A i aluminiowe przewody w metalowych rurkach. Jeśli dany lokal nie miał generalnego remontu instalacji elektrycznej i nie ma dostosowanego pionu lokatorskiego do większego poboru energii to kicha. Zabezpieczenie przedlicznikowe jest uzależnione od tzw. mocy umownej jaką masz ustaloną z Zakładem Energetycznym. 

  Natomiast maksymalna teoretyczna moc umowna zależy od okablowania jakie masz poprowadzone jako tzw. przyłącze z rozdzielni głównej do Twojego lokalu i Twojej skrzynki rozdzielczej z licznikiem. 

  Jeśli masz przewody o zbyt małym przekroju to nawet jakbyś chciał to nie da rady zwiększyć mocy umownej z powodu braku możliwości technicznych. 

  Dlatego ja uważam, że w mieszkaniu przyłącze 5x10mm^2 powinno być standardem, choć jak ktoś chciałby mieć przepływowy elektryczny podgrzewacz wody, elektryczną kuchenkę itp. to lepiej założyć 5x16mm^2, bo to koszt jednorazowy i mamy spokój do końca życia o ile lokal jest nasz, właśnościowy.


  votre commentaire
 •  nie wiem jakie ogrzewanie elektryczne mam założyć do gabinetu kosmetycznego o powierzchni 25m2 wysokość 2,5m są tam trzy nie duże okna i drzwi wejściowe zewnętrzne ( plastiki) ? Lokal jest w kamienicy w połowie jest on po niżej poziomu jest suchy i bez wilgoci stoi rok bez ogrzewania . Instalacja elektryczna jest nowa 1 fazowa . Zastanawiam się czy nie potrzeba by było założyć 3 faz to takiego ogrzewania?W nowobudowanych budynkach standardowo przyjmuje się 80-100 W/m2 przy powierzchni okien stanowiących 10-15% powierzchni bryły budynku. Pozwala to utrzymać temperaturę na poziomie 18-21 stopni Celsiusza (zwykle jest cieplej). Z praktyki wiem, że ten standard bardzo silnie zależy od efektywności działania wentylacji, powierzchni i szczelności okien. Poniekąd drugą sprawą jest to, że w gabinecie kosmetycznym komfortowa temperatura powinna być na poziomie około 25 stopni. Oznacza to, że zaproponowane przez L_M rozwiązanie powinno być wystarczająco skuteczne. Chyba, że okna okażą się wyjątkowo nieszczelne. Chyba w starych, bo w nowych budynkach od roku 2017 norma mówi, że maksymalne zapotrzebowanie na energię EP nie może przekraczać 95kWh/m2/rok. W praktyce oznacza to, że grzejniki można dobierać przy założeniu ok. 60W/m2. Jaka moc przyłączeniowa? 

  Rozsądniejszy byłby klimatyzator dużo taniej niż grzejnikami, możliwość osuszania, przewietrzania pomieszczenia, chłodzenie w lato podniesie komfort pracy i zadowolenie klientów. Mnie od babskich lakierów boli głowa.

  80-100W to przesada dla nowego budynku ale jeśli to stara, nieocieplona kamienica to 100W/m2 jest OK, choć jeśli jest to na poziomie piwnicy to może okazać się, że potrzeba trochę większej mocy, bo prawdopodobnie ogrzewany będzie tylko sufit, a podłoga i ściany boczne będą zimne, bo nie ma tam ogrzewanych pomieszczeń. 

  Oprócz konwektorów, które grzeją powietrze to moim zdaniem warto rozważyć jakiś promiennik, który w razie potrzeby szybko da komfortowe ciepło. 

  Co do 1 fazy to wszystko zależy od  wypompowywanie ścieków  mocy umownej jaką masz z Zakładem Energetycznym i od ilości wydzielonych obwodów elektrycznych w lokalu. 

  Mając 2 grzejniki po 1500W każdy to instalacja elektryczna musi być w stanie wytrzymać 3kW na samo ogrzewanie + kolejne kilka kW na resztę sprzętu elektrycznego, który będziesz używał. 

  Jeśli masz dobrze zrobioną instalację to przejście z 1F na 3F oznacza tylko zmianę w umowie z ZE i modyfikację zabezpieczeń w skrzynce rozdzielczej.


  votre commentaire
 • Zastanawiam się czy można dać pompę głębinową do studni kompanej na 6m Czy jest to możliwe i rozsądne. Nie chciałbym mieć hydrofou w domu bo przyznam się że mam b. mało miejsca a piwnicy nie mam. Istnieje hydrofor firmy "GRUNDFOS" w wersji z falownikiem ktory cisnienie reguluje poprzez zmiane predkosci obrotowej pompy i posiada tylko 5 l zbiornik wyrownawczy. Taki maly hyfrofor zmiesci sie w szafce pod zlewozmywakiem. Taki hydrofor głośno pracuje? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem jest też pompa głębinowa z falownikiem? żeby mieć mniejszy zbiornik? Obawiam się, że nie ma w tym przypadku idealnego rozwiązania. 

  Znalezione obrazy dla zapytania domy modułowe

  Hydrofor w kuchni będzie źródłem hałasu, a w studni kopanej szybciej ulegnie zniszczeniu. Proponuję jeszcze rozważyć wykonanie dodatkowej studni betonowej lub tworzywowej na odcinku od studni kopanej do domu i tam zamontować hydrofor (będzie tam mniejsza wilgotność niż w studni głębinowej). Niestety to rozwiązanie będzie najdroższe, ale też nie idealne. A może jest w pobliżu jakiś budynek gospodarczy (uwaga na mróz). zawsze miałem pompę pobierającą wodę ze studni kopanej. Była ona wkładana do studni tylko na czas pompowania wody, później wyciągana. Teraz się zepsuła i trzeba ją wymienić. Potrzebuję rady, jaką pompę należy zakupić. Uproszczony schemat instalacji zamieszczam poniżej:  Jest tam wiele przydatnych informacji odnoście doboru pomp. Ja przed kupnem pompy do studni korzystałem z ich porad. Jasno i rzetelnie opisują  http://naprawa-kanalizacji.pl  parametry pomp i ich zastosowanie.

  Pompa glebinowa i tak wymaga zbiornika, ta w wersji z falownikiem "pojdzie" z zbiornikiem 5l, taka "zwykla" potrzebuje zbiornika 20....100l (im wiekszy tym lepiej - pompa zadziej sie wlacza i wylacza co zmniejsza zuzycie energii (najwiekszy pobor jest przy rozruchu)i wydluza zywotnosc pompy i wylacznika cisnieniowego) Moim zdaniem najlepsza będzie pompa głębinowa dambat, bo ona świetnie spisuje się w domach jednorodzinnych i gospodarstwach rolnych. Jest wytrzymała i nie niszczy się szybko - po prostu spełnia swoje zadanie tak jak należy. Tutaj na stronie masz całą rozpiskę tych produktów

  Pompa glebinowa moze byc uzyta w studni kopanej, bobrze jest studnie przed jej instalacja oczyscic i dac nowy filtr zwirowy na dnie. Pompe zawiesic ok. 1 m nad dnem studni .Lepiej zastosowac pompe glebinowa z zbiornikiem w kuchni - urzadzenie w studni musi byc zanuzeniowe - hydrofor umieszczony na polce w studni szybko zostanie zniszczony - zbyt duza wilgotnosc, a sam hydrofor nie jest na tyle szczelny zeby para nie wykraplala sie w wylaczniku cisnieniowym i silniku.

  Pompa glebinowa jest 2....4 razy drozsza niz hydrofor, nie warto kupowac takiej z marketu made in china gdyz taka ledwo przetrwa okres gwarancji.


  votre commentaire
 • Od dawna mówię, że należy obalić dyktaturę partyjnych mafii, zrobić bandom partyjnym Norynbergę i wprowadzić normalną demokrację z pełnią biernych i czynnych praw wyborczych dla każdego obywatela.dlaczego nie broni dziennikarzy aresztowanych za PO w gmachu PKW. Napisał, że racja stanu to obrona PO. Odpisałem, że nigdy niczego nie przeczytam, co napisze Szostkiewicz, a gdy go ujrzę w telewizji, natychmiast przełączę na inny kanał. Słowa dotrzymuję.W konstytucji jest też napisane, że naród jest suwerenem. To napisz mi – w jaki sposób obecnie ten suweren może sprawować kontrolę nad władzą sądowniczą? W jaki?

  Znalezione obrazy dla zapytania sąd najwyższy

  I dlaczego wobec tego środowisko sędziowskie i w ogóle, prawnicze, skoro skupia rzekomo najtęższe umysły prawne, nie zaproponowało dotąd alternatywnego projektu reformy? Przy tylu osobach, to powinni zaproponować pięć różnych alternatywnych projektów, nad którymi można by później pracować. Ale nie – ich interesuje wyłącznie to, żeby było jak dotąd – nietykalni, stojący de facto ponad prawem, nie odpowiadający przed nikim z zewnątrz panowie sędziowie (nie bez kozery zwani przez zwykłych ludzi mafią sądowniczą).

  Do akcji obalania dyktatury partyjnej i wprowadzenia normalnej demokracji chętnie się przyłącze.Normalne sądownictwo byłoby wtedy, gdyby sędziowie byli np wybierani przez obywateli w powiatach i województwach, tak jak jest w USA. Mianowanie sędziów przez władzę wykonawczą, a obecne zmiany kompetencje władzy w wyborze sędziów zwiększają to nie jest normalne sądownictwo . W obowiązującym jeszcze systemie , gdy sędziowie są powoływani w praktyce przez korporację sądownictwo jest przynajmniej w miarę niezależne od władzy politycznej. Pomijając już fakt, że zmiany w ustawodawstwie są wprost niezgodne z zapisami Konstytucji, która nie przewiduje możliwości skrócenia kadencji sędziów ani możliwości ich odwołania przez władzę politycznąmam w pamięci ostatnie teksty Kuronia, który pisał, że to nie w porządku, co wobec ludzi słabszych, biednych robi Solidarność i ostrzegał przed tym, do czego dojdzie, jeśli elita się nie opamięta.

  Otóż, będąc po stronie Kuronia, mając w myślach jego słowa, mam teraz w d… tzw. demokrację fundowaną przez PO, PiS i ich stronników. To, co robiła PO i co robi PiS nie ma nic wspólnego z demokracją. To jest kupa g… a nie demokracja. Dlatego wsio rawno, nie ma nadziei na demokrację, a nie mam zamiaru opowiadać się po stronie tych, którzy łamali i łamią prawa obywateli, czyli elity Solidarności z PO i PiS-u. Paniał, kochanieńki? Nie, to miej mnie za mohera i watahę do wyrznięcia albo cokolwiek tylko ci się spodoba.Nowy system ma polegać na tym, że minister , który nie pochodzi z wyboru, ale został wyznaczony przez szefa rządu(którego też nie wybrali obywatele tylko trochę więcej niż połowa posłów) wyznaczy przedstawicieli korporacji, którzy z kolei uzyskają większą władzę niż ich poprzednicy, aby zarządzał pozostałymi członkami korporacji. Nie rozumiem gdzie ma tu być postęp…Zbudowana od góry struktura hierarchiczna zawsze będzie popadać w patologie i sprzyjać awansowaniu miernot, tak jak jest w wojsku, Korporacji Katolickiej i innych tego typu instytucjach.

  Do obrony państwa bezprawia i obrony jednych partyjnych bandytów przed innymi partyjnymi bandytami z pewnością się nie przyłączę. Rozrachunki między mafiami niech sobie mafie partyjne robią same.


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique